ثبت علامت تجاری

تولید کنندگان و صاحبان مشاغل همواره برای محصولات  و تولیدات خود، اسمی را انتخاب می کنند که بعد از شناخته شدن توسط بازار  ، شناخته و مطرح می شود.

اولین اقدام برای شروع فعالیت تجاری، چه تولیدی و چه خدماتی، انتخاب و ثبت علامات تجاری است. این نام تجاری خدمات یا محصولات شما را از رقبا متمایز می کند و مشتریانتان شما را به آن نام خواهند شناخت.

در حقیقت هر شرکتی که اقدام به گزینش و ثبت علامت تجاری می کند محصولات خود را متمایز از سایر محصولات مشابه بازار می نماید. تمایزی که به هنگام دیدن یا شنیدن نام آن علامت تجاری می تواند یاد آور خصوصیات و ویژگی های مخصوص آن محصول باشد.

بنابراین ثبت علامت تجاری تنها داشتن یک نام یا یک علامت نیست بلکه معیاری برای شناساندن شما در بازارهای ملی و جهانی است.

سوالات متداول

برای ثبت برند کجا باید رفت ؟

  • ثبت برند فقط  از طریق سامانه ثبت برند اداره مالیکت معنوی بوده و نیاز نیست به جایی مراجعه کرد چون تمامی فرآیند به جز مراجعه نهایی، آنلاین می باشد.

هزینه ثبت برند و علائم تجاری چقدر است؟

  • هزینه ثبت برند با توجه به میزان کالاها و طبقات متفاوت می باشد، اما به طور میانگین هزینه ثبت برند در سال 1402 یک میلیون و دویصت هزار تومان است که در صورتی که فرآیند ثبت برند را به موسسه ما واگذار کنید به این مبلغ، هزینه مشاوره و انجام که مبلغ 2/5میلیون تومان می باشد نیز اضافه می گردد.

مدت زمان ثبت برند و علامت تجاری چقدر است؟

  • مدت زمان اطمینان از ثبت برند حداقل 45 روز می باشد که شامل 15 روز بررسی اولیه برند در سامانه و 30 روز برای درج آگهی در روزنامه رسمی می باشد.

اعتبار یک برند ثبت شده چقدر است؟

  • گواهی که پس از ثبت برند به صاحب آن داده می شود دارای ده سال اعتبار است. پس از گذشت این مدت ساحل برند مجدد باید برند ثبت شده را تمدید کند که برای این تمدید 6 ماه فرصت خواهد داشت.

 

×
اسکرول به بالا